Je kunt via de computer of je mobiel steeds meer regelen. Handig, maar veel mensen hebben moeite met digitale zaken. Bij de Bibliotheek helpen we mensen daarmee op weg.

Elke middag van 14.00 tot 16.00 uur is er ‘Digitaal Meedoen’ in de Bibliotheek. Tijdens dit spreekuur kan iedereen terecht met vragen over laptop, tablet of smartphone. Daarnaast kunnen mensen ook zelf aan de slag. Op laptops van de bibliotheek kunnen ze oefenen en hun digitale vaardigheden verbeteren. We maken daarbij gebruik van de programma’s van oefenen.nl en SeniorWeb.

We zoeken een vrijwilliger die een van deze spreekuren wil begeleiden:

Begeleider digitale basisvaardigheden (vrijwillig)

Voor 2 uur per week op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur in de Bibliotheek in Capelle aan den IJssel

Wat vragen wij van jou?

  • Je vindt het belangrijk dat mensen digitale vaardigheden ontwikkelen en wil ze daar bij helpen. 
  • Jij kan als de beste informatie Googlen, een DigiD aanmaken, video’s downloaden, foto’s plaatsen op social media en de instellingen van verschillende apparaten aanpassen. Oftewel: je bent erg handig online. 
  • Je vindt het leuk en je hebt geduld om mensen te begeleiden die nog niet zo bekend zijn met computers en internet. 
  • Je bent standaard op woensdag van 14.00 – 16.00 uur beschikbaar in Capelle aan den IJssel.

Wat ga je precies doen?

Tijdens Digitaal Meedoen help je mensen met vragen over hun laptop, tablet of smartphone. Daarnaast ondersteun je mensen die zelfstandig willen oefenen op de laptops van de Bibliotheek. Dit doe je niet alleen maar samen met een andere vrijwilliger.

Wat krijg je er voor terug?

  • Een gratis bibliotheekpas 
  • Leuke cursussen en training om je kennis te vergroten 
  • Gezellige activiteiten met andere vrijwilligers van de bibliotheek
  • Je bent onderdeel van het team vrijwilligers Digitale Vaardigheden 

Meer informatie of aanmelden?

Meld je aan bij de coördinator van deze activiteiten, Claire Zandvliet: telefoonnummer 010 450 3244 of c.zandvliet@bibliotheekaandenijssel.nl