De boekenkast van onze taalleerders

Deze maand vertellen drie taalleerders – Ola, Nadiia en Sana – over het boek dat hen geraakt heeft. Hun keuzes laten zien hoe verhalen kunnen verbinden, inspireren en nieuwsgierig maken naar méér.

In het Digi-Taalhuis en onze leesclubs ontdekken taalleerders niet alleen nieuwe woorden, maar ook de kracht van verhalen. Door samen te lezen en te praten over boeken groeien hun taalvaardigheden én hun plezier in lezen. 

Wil je ook meedoen met de leesclub? Bekijk de data in onze agenda.
De leesclub is gratis en in Capelle en Krimpen. 

Ontdek de favoriete boeken van Ola, Nadiia en Sana: 

Favoriete boeken van Ola, Nadiia en Sana

Ola Zedan


Ola Zedan – Joe Speedboot (Tommy Wieringa)

Ola komt uit Syrië en leest graag Nederlandse boeken.
Ze vertelt: "Ik vind lezen leuk. Ik wil graag nieuwe woorden leren en van verhalen genieten. Bij de leesclub praten we samen en de vrijwilligers geven uitleg."

Joe Speedboot was het eerste boek dat Ola helemaal uitlas.
"Ik vond het spannend. De manier waarop het is geschreven, maakt je nieuwsgierig hoe het verder gaat. En het gaat over verschillende culturen, waar ik veel van herkende. Dit boek heeft me benieuwd gemaakt naar andere boeken!"

Nadiia Venkina

Nadiia Venkina – Een onverwachte vriendschap (A2-niveau)

Nadiia komt uit Oekraïne en leest elke dinsdag mee bij de leesclub voor anderstaligen. Haar favoriete boek is Een onverwachte vriendschap:

"Het boek is mooi en positief. Het is niet zwaar, maar heeft humor. Ik werd heel blij toen ik het las."
Het verhaal gaat over Abdel, een straatjongen, die de rijke Philippe gaat verzorgen na een ongeluk. In de bibliotheek is het boek op verschillende niveaus te lezen. De B1-versie heet 'Vrienden voor het leven'.

Sana Andleeb

Sana Andleeb – Amalia (in makkelijke taal)

Sana komt uit Pakistan en las samen met de leesclub het boek Amalia. Het is een biografie over de kroonprinses van Nederland.

"Het boek is leerzaam. Je leest wat Amalia moet leren om koningin te kunnen worden. Ze vertelt over school, haar familie en wat ze later misschien wil doen."

Sana vond het ook leuk om te ontdekken dat Amalia naast haar koninklijke verplichtingen ook een gewoon meisje is:
"Ze maakt lol met vriendinnen en helpt soms in het weekend in een bar. Ik zou dit boek aanraden, ook aan jongeren."

Wil je ook Nederlands leren?

Doe mee met onze activiteiten!

Volg een activiteit bij ons Digi-Taalhuis. Iedereen is welkom! 
Onze activiteiten:

  • Taalcafé
  • Zing Nederlands met me
  • Makkelijk Lezen Leesclub 

Waar?
De activiteiten zijn in Capelle en Krimpen. 

Wanneer?

Bekijk onze agenda.

Gratis?
Ja, onze activiteiten zijn gratis. Doe ook mee!

Nederlands leren is leuk en gezellig! Iedereen is welkom in de bibliotheek.